Laminat Parke

Laminat Nedir ?

Estetik görünümü ve rahat kullanım özellikleri ile son yılların gözde zemin kaplama türü olan Laminat Parke Çeşitleri, piyasada yer almaya başladığı günden beri, firmamızın pazarlaması ve uygulamasını yaptığı önemli ev dekorasyon sistemlerinden bir tanesidir. Ağaçlık alanların azalması ve üretimin kolay, maliyetin düşük olması nedeni ile bu ürün üzerine yoğunlaşan yapı sektörü,uygulanacağı alanın türü ne olursa olsun en iyi çözümü ve mükemmel sonuçları sunan laminant parkelerin üretim, satış ve uygulanmasına daha fazla ağırlık vererek sektörünün en çok talep gören malzemesi haline getirmeyi başarmıştır. Sıkıştırılmış talaş parçalarının reçineyle preslenip kâğıt tabakayla kaplanmasından sonra, cilalanarak kullanıma hazır hale getirilmesi ile oluşan bu sistem; dayanıklı yapısı, Zarif görünümü, kolay montaj özellikleri ve ekonomik fiyatları ile göz dolduran, her alana rahatlıkla uygulanarak kısa sürede kullanıma başlanan bir zemin kaplama uygulamasıdır.

Yapısı bakımından; (HPL) yüksek presli, (CPL) sürekli basınç ve (DPL) Direk preslenen laminat olarak üçe ayrılan bu sistemler uygulama özelliklerine göre ise postforming, standart ve compact laminat olarak çeşitlenir. Hepsinin özelliği ve yapısı değişik olan bu zemin kaplama çözümleri kullanılacağı alanın özelliklerine göre değerlendirilerek seçimi ona göre yapılır.Kolay temizlenebilen, bakım gerektirmeyen, bakteri barındırmayan ve su geçirmez özelliği ile şişip bozulmayan laminant parke sistemleri, ekonomik fiyat seçenekleri ile her gelir gurubuna ait insanların ev ve iş yerlerine en uygun çözümleri getirecek seçenekleri ürün skalası içerisinde barındırmaktadır. Kalitesi, yapısı, renk ve ebatlarına göre pek çok kategoriye ayrılan, ev, ofis, hastane otel gibi yapıların yanı sıra, fabrika, istasyon, depo gibi büyük olan ve ağır geçişlerin olduğu mekanlara da uygulanabilen ve sahip olduğu özelliklerle en mükemmel sonuçları veren laminant uygulamalar; dekoratif, fonksiyonel ve dayanıklı özelliği ile en çok kullanılan ve henüz bir rakibi çıkmamış olan en genç zemin döşeme sistemidir.

Estetik görünüm ve kolay kullanım özellikleriyle bu gün bir çok yapıda kullanılan laminat parke zemin döşemeleri geliştirilen çeşitleriyle bir çok ev ve ofis dekorasyonuna mükemmel uyum sağlamaktadır. Görünüm ve yapısal özellikte bir çok modeli firmamızda bulunup profesyonel montaj uygulanmaktadır.